Kožichy mají raději chlad

Všichni jistě chceme, aby nám kožichy, kožešiny a kožešinové doplňky dlouho vydržely. Pokud se o ně ale nebudeme dobře starat, snadno se na nich může podepsat zub času. Proto je třeba věnovat velkou pozornost jejich ukládání, které může zabránit nechtěnému poškození. Pro uložení svého kožichu si vyberte ideálně tmavé místo s relativně nízkou vlhkostí. Ujistěte se, že skříň není přeplněná, aby mohl kožich volně dýchat. Stejně tak se vyvarujte uzavírání kožešiny do neprodyšných igelitových obalů.

 

Vybereme místo pro uložení kožichu
Vybereme místo pro uložení kožichu

Kožichy špatně snášejí přímé sluneční světlo, a proto je ideálním místem pro uložení kožichu tmavé místo, například šatní skříň nebo místnost bez oken. Kožich není vhodné umisťovat ani do skříní, na které sluneční světlo přímo dopadá. Lepší bude, když si svou kožešinu uložíte do skříně v předsíni nebo jinde v místnosti bez přímého slunečního světla.

 

Kožichy mají raději chlad
Kožichy mají raději chlad

Kožichy mají raději chlad než teplo. Proto byste měli svůj kožich uložit na místo, kde je ve vašem domě nebo bytě nejchladněji. Ideálně blízko klimatizace nebo v severně orientovaných místnostech.

 

Pozor na vlhkost
Pozor na vlhkost

Vlhkost může být pro kožichy velmi destruktivní. I tak ale mnoho lidí uchovává kožichy ve sklepních prostorech, aby splnili požadavek na uložení kožichu v nízkých teplotách. Nicméně, sklepy bývají velmi vlhké, a proto se těmto místům raději vyvarujte. Pro dosažení lepšího výsledku můžete s úspěchem použít také pohlcovače vlhkosti.

 

Nepoužívejte kuličky proti molům
Nepoužívejte kuličky proti molům

Pro uložení kožichů nepoužívejte skříně z cedrového dřeva a ani do skříní nedávajte kuličky proti molům. Obojí totiž může absorbovat vlhkost z okolí a zvyšovat tak vlhkost přímo ve skříni, což je pro vaše kožichy nežádoucí. Nehledě na to, že kožešiny mohou načichnout nepříjemnou “vůní” kuliček proti molům. A jakmile jednou kožich načichne, těžko se pak zápachu zbavíte.